سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Tuesday, 5 March , 2024
امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲ - 25 شعبان 1445
شناسه خبر : 2234
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶ |

پرداخت ۱۶۲ هزار فقره وام قرض الحسنه توسط بانک مهر ایران در استان کرمانشاه

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه از پرداخت ۱۶۲ هزار فقره وام قرض الحسنه توسط این بانک در استان خبر داد.
پرداخت ۱۶۲ هزار فقره وام قرض الحسنه توسط بانک مهر ایران در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه امروز؛ مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه از پرداخت ۱۶۲ هزار فقره وام قرض الحسنه توسط این بانک در استان خبر داد.

محمدسیروان گرامی‌پرور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش پرداخت وام قرض الحسنه در استان کرمانشاه به متقاضیان افزود: در حالی که در سال گذشته در مجموع ۶۵ هزار فقره وام به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال در استان پرداخت شد، این رقم از ابتدای امسال تاکنون به ۱۶۲ هزار فقره و با مبلغ بیش از ۸۳ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

گرامی‌پرور، شمار مشتریان این بانک در استان را بیش از ۳۲۹ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: سقف تسهیلات پرداختی در این بانک ۳۰۰ میلیون تومان است که با کارمزد چهار درصد به متقاضیان پرداخت می شود.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه همچنین اضافه کرد: نسبت مطالبات به مصارف این بانک در استان نیز امسال در مقایسه با پارسال با ۲۸ صدم درصد کاهش به ۵۲ صدم درصد رسیده است.

ویبا اشاره به کلید خوردن طرح کارت سفر برای این استان گفت: برای گردشگرانی که استان کرمانشاه را برای مقصد سفر خود انتخاب می کنند تسهیلاتی در قالب کارت سفر ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

محمدسیروان گرامی‌پرور اظهار کرد: این طرح برای نخستین بار در کشور و به منظور ایجاد تحول در صنعت گردشگری این استان توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی با دعوت از شرکت ها و موسسات گردشگری برای انعقاد قرارداد برای برخورداری از این تسهیلات افزود: این کارت سفر به گردشگرانی که از طریق شرکت های گردشگری و در قالب تور، استان کرمانشاه را برای مقصد گردشگری انتخاب می کنند تعلق می گیرد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه یادآور شد: به این دسته از گردشگران، سفر کارت به نام خودشان صادر می شود و نیازی به آوردن ضامن نبوده و پس از استفاده از این تسهیلات می توانند در اقساط با کارمزد چهار درصد آن را بازپرداخت کنند.

وی در ادامه به تعداد تسهیلات فرزند آوری که توسط این بانک در سال جاری پرداخت شده اشاره کرد و افزود: از ۱۳۵ فقره در سال ۱۴۰۱ به یک هزار و ۵۷۶ فقره با مبلغ ۶۶۵ میلیارد ریال در سالجاری رسیده است.

گرامی‌پرور، در زمینه پرداخت تسهیلات به افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی نیز گفت: در سال گذشته ۹۷۸ فقره تسهیلات به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) در استان پرداخت شده است که این تعداد از ابتدای امسال تاکنون به یک هزار و ۵۳۶ فقره با ۹۱۸ میلیارد ریال رسیده است.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کرمانشاه اضافه کرد: در همین راستا در سال گذشته به مددجویان بهزیستی نیز ۲۹۳ فقره و در سال جاری ۵۹۰ فقره رسیده است.

وی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزا نیز اظهار کرد: در مجموع در سال جاری ۸۶۶ فقره تسهیلات اشتغالزا در استان به مبلغ کلی ۷۵۶ میلیارد ریال پرداخت شده است که تمامی این تسهیلات از منابع و سپرده های داخلی این بانک بوده است که این رقم در سال گذشته ۳۵۴ میلیارد ریال بود.

گرامی‌پرور با بیان اینکه کارت های سفر به نام فرد ولی به حساب شرکت های گردشگری پرداخت می شود گفت: به همین منظور نشستی با شرکت ها و موسسات گردشگری برگزار شده است تا از جزییات این طرح اطلاع پیدا کنند.

گرامی‌پرور با بیان اینکه بانک مهر ایران پیشتاز در راه اندازی سامانه های آنلاینی در کشور است ادامه داد: در سال گذشته یک میلیون و ۲۹۴ هزار حساب در کشور در این بانک به صورت آنلاین افتتاح شده است که از این تعداد بیش از ۲۱ هزار حساب تنها در استان کرمانشاه بود که این تعداد امسال تاکنون به ۲۰ هزار فقره حساب رسیده است.

وی یادآور شد: در همین راستا در سال گذشته ۶ هزار و ۲۹۳ فقره پرونده تسهیلات نیز به صورت آنلاین به متقاضیان پرداخت شد که امسال این تعداد تاکنون به ۱۵ هزار فقره رسیده است.

گرامی‌پرور، همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه وثایق بانکی برای وام‌های خُرد تا ۲۰۰ میلیون تومان نیز افزود: با راه اندازی این سامانه در این بانک مردم می‌توانند از سهام خود در بازار سرمایه به عنوان وثیقه برای دریافت وام، تسهیلات و ضمانت‌نامه بانکی استفاده کنند

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.