سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Thursday, 20 June , 2024
امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ - 14 ذو الحجة 1445
شناسه خبر : 2364
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰:۵۷ |
شهردار کرمانشاه:

پیگیر اخذ موافقت اصولی میراث فرهنگی برای اجرای تله کابین تاق‌بستان هستیم

شهردار کرمانشاه از ادامه پیگیریها برای گرفتن موافقت اصولی میراث فرهنگی برای اجرای پروژه تله کابین تاق بستان خبر داد.
پیگیر اخذ موافقت اصولی میراث فرهنگی برای اجرای تله کابین تاق‌بستان هستیم

به گزارش کرمانشاه امروز؛ شهردار کرمانشاه از ادامه پیگیریها برای گرفتن موافقت اصولی میراث فرهنگی برای اجرای پروژه تله کابین تاق بستان خبر داد.

نادر نوروزی با بیان اینکه تلاش برای اجرای پروژه تله کابین تاق بستان ادامه دارد، گفت: در حال حاضر مانع اصلی برای اجرای این پروژه، موانع میراثی است که در حال رایزنی برای رفع این موانع هستیم.

وی افزود: مسئولین میراث معتقدند ممکن است اجرای این پروژه روی ثبت جهانی تاقبستان اثرگذار باشد، درحالیکه این پروژه اصلا در منظر تاقبستان نیست و از محوطه تاریخی تاقبستان فاصله دارد.

نوروزی گفت: به هرحال پیگیری برای گرفتن موافقت اصولی از میراث فرهنگی برای اجرای این پروژه ادامه دارد و به زودی نتیجه آن اعلام خواهد شد.

نوروزی گفت: برای گرفتن موافقت اصولی با سه مرکز از جمله مرکز پایگاه های جهانی، مرکز پژوهش های وزارت میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان مواجه هستیم و در حال حاضر مرکز پایگاه های جهانی کار بررسی روی پروژه را در دستورکار دارد و امیدواریم بتوانیم موافقت اصولی را از آنها بگیریم.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه در صورت اخذ موافقت اصولی دو راه برای اجرای پروژه داریم، افزود: اگر مسئولین میراث موافقت کنند که همان مسیر قبلی که بخشی از پایه های آن نصب شده را اجرایی کنیم، می توانیم ظرف یکسال پروژه را راه اندازی کنیم. اگر هم نظر آنها تغییر مسیر پروژه باشد که در آن صورت زمان بیشتری برای اجرای پروژه نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه ای که با وزیر میراث فرهنگی داشتیم مقرر شد کار از طریق یکی از مشاوران وزارت پیگیری شود که نتیجه مخالفت با اجرای این پروژه شد، اما در حال حاضر درخواست جلسه با وزیر داده ایم و قرار است مشاور بیاید و مجددا نظر داده و جمع بندی شود و امیدواریم بتوانیم موافقت اصولی را بگیریم.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.