سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Friday, 19 April , 2024
امروز : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ - 11 شوال 1445
شناسه خبر : 2343
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰:۲۲ |
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه:

تمام تلاش مجموعه شهرداری ارتقاء کیفیت خدمات در کلانشهر کرمانشاه است

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری این است که کیفیت ارائه خدمات در کلانشهر کرمانشاه ارتقاء پیدا کند و در این راه به همراهی و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر نیاز است.
تمام تلاش مجموعه شهرداری ارتقاء کیفیت خدمات در کلانشهر کرمانشاه است

به گزارش کرمانشاه امروز؛ مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری این است که کیفیت ارائه خدمات در کلانشهر کرمانشاه ارتقاء پیدا کند و در این راه به همراهی و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر نیاز است.

امیررضا همایون دولتشاهی اظهار کرد: اعتقاد ما این است رفع مشکلات و خدمات رسانی در حوزه شهری نیازمند همراهی، همدلی و نقد سازنده به دور از حاشیه است و همواره از این سه مقوله استقبال می‌کنیم.

شهردار در کرمانشاه سکونت دارد

وی با اشاره به اینکه اخیرا موضوعاتی در خصوص محل سکونت شهردار کرمانشاه توسط برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در برخی رسانه ها منتشر شده است، افزود: دکتر نوروزی-شهردار کرمانشاه- از آبان ۱۴۰۰ به همراه خانواده در منزل شخصی خود در کرمانشاه سکونت دارند و فرزند وی هم در تهران مشغول تحصیل است که نامه‌ آن نیز پیشتر از وزارت کشور اخذ شده بود.

وی افزود: چنانچه شهردار کرمانشاه برای پیگیری بیشتر مشکلات شهر و مطالبات مردمی ناگزیر به حضور یک یا دو روزه در جلسات وزارتخانه‌ای بوده، این موضوع با هماهنگی اعضای  شورای اسلامی شهر و استاندار کرمانشاه صورت گرفته است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه شهردار کرمانشاه هر روز در محل کار خود در شهرداری حضور دارد، تصریح کرد: در کنار موضوعات کاری شهرداری، دیدار با مردم در قالب ملاقات مردمی و چهره به چهره از دیگر برنامه هایی است که طبق زمان بندی و بدون وقفه تاکنون برگزار شده است.

وی ادامه داد: همچنین در طول هفته جلسات متعددی در ساعت‌های مختلف با حضور استاندار کرمانشاه در محل استانداری برگزار می‌شود که با توجه به ماهیت کاری شهرداری، شهردار کرمانشاه به شخصه در این جلسات حاضر و تمامی مستندات آن موجود است.

دولتشاهی گفت: شهردار کرمانشاه علاوه بر تشکیل جلسات و پیگیری موضوعات در روزهای کاری خود، اکثر اوقات در روزهای تعطیل نیز در محل کار خود حاضر بوده و بر نحوه خدمات رسانی‌ها نظارت و یا مشغول بازدید است و تمام این موضوعات خود گواهی بر سکونت ایشان در شهر کرمانشاه است.

وی ابراز کرد: برای بخشی از خدمات رسانی‌ها در حوزه‌های مختلف و انجام روال قانونی و اداری آن‌ها روزانه به مجوزهای متعددی نیاز است که تمامی آنها توسط شخص شهردار صادر می‌شود و این امر مستلزم حضور شهردار در محل کار خود است.

۷۱۵ بوستان در شهر کرمانشاه داریم

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه گاها نقدهای یک طرفه‌ای  به وضعیت فضای سبز شهر صورت می‌گیرد گفت: در این حوزه با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم. هر چند با وجود این مشکل هیچ کوتاهی صورت نگرفته و از تمام ظرفیت و پتانسیل موجود برای حفظ، احیا و گسترش بیشتر فضاهای سبز استفاده می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۱۵ بوستان در شهر کرمانشاه وجود دارد، تصریح کرد: چندی پیش یک پارک جدید در کرمانشاه ایجاد و سه بوستان دیگر هم در مناطق شهرداری کرمانشاه در آینده بسیار بسیار نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد. فضای سبز سراب قنبر هم در دستور کار شهرداری قرار دارد که هم اکنون کارگاه عمرانی و زیرسازی آن فعال است.

این مقام مسئول گفت: طبق اعلام کارشناسان حوزه آب، سطح آبهای زیر زمینی در کرمانشاه به شدت کاهش یافته و تمامی دشت‌های کرمانشاه در حالت اضطرار و بحران قرار دارند، بنابراین شهرداری در نگهداشت فضای سبز علاوه بر توجه به زیبایی شهری و رضایت شهروندان، این موضوع را مد نظر دارد که با تدابیر ویژه در مصرف آب صرفه جویی شود.

دولتشاهی در خصوص وضعیت آسفالت معابر شهری نیز اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۰ هزار تن آسفالت ریزی در شهر کرمانشاه انجام شده است.

وی ادامه داد: آسفالت معابری که جدیدا احداث شده در دستور کار قرار دارد که با اضافه کردن آن، حجم آسفالت ریزی از ۶۰ هزار تن هم فراتر می‌رود.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی که در حوزه آسفالت شهری وجود دارد یک روزه ایجاد نشده و مربوط به سال‌های گذشته است، یادآور شد: قطعا شهرداری هم مشکلات موجود را می بیند، اما با توجه به وضعیت منابع مالی و نیروی انسانی رفع آن‌ها نیازمند یک برنامه زمانی منظم و مداوم است که البته توسط مجموعه شهرداری در حال انجام است.

خرید ۸ دستگاه خودرو جمع آوری زباله در شهر کرمانشاه

وی گفت: در حوزه جمع آوری زباله با وجود کمبود نیروی انسانی که وجود دارد، اقدامات مناسبی شده، از جمله اینکه در بعضی از شهرک هایی که زباله مدت‌ها به صورت خودگردان جمع آوری می شد، با جلسات و مذاکراتی که با اداره کل راه و شهرسازی داشتیم مقرر شد که این امر توسط شهرداری انجام شود.

دولتشاهی با اشاره به اینکه با هدف ارتقا کیفیت و زیبایی بیشتر شهر هشت دستگاه خودرو به مبلغ ۲۳ میلیارد تومان خریداری شده، یادآور شد: قطعا با ورود این ماشین آلات بخشی از مشکلات موجود رفع خواهد شد.

وی گفت: هر چند در حوزه جمع آوری زباله با کمبود نیرو مواجه هستیم، اما شهرداری دائما به دنبال حل این مشکل است که فراخوان عمومی برای جذب ۸۰ نفر نیرو از جمله این اقدامات است.

دولتشاهی یاد آور شد: همچنین یک لایحه مربوط به کارگران حوزه بازیافت توسط معاونت توسعه و برنامه ریزی شهرداری کرمانشاه در اردیبهشت ماه سال‌جاری تهیه و با مستندات تحویل کمیسیون های مربوطه شورای اسلامی شهر شد و همچنان منتظر تصمیم گیری نهایی در این زمینه توسط اعضای شورا هستیم.

طبق استانداردها به ازای هر هزار نفر شهروند ۶ نیرو در حوزه شهرداری نیاز است

وی گفت: به ازای هر هزار شهروند باید شش نفر نیرو در شهرداری شامل چهار نفر در حوزه های خدماتی و دو نفر در حوزه ستادی و کارشناسی وجود داشته باشد که متاسفانه در شهر کرمانشاه اینگونه نیست و ما با کمبود نیرو به خصوص در حوزه خدماتی مواجه هستیم.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه افزود: مجموعه شهرداری کرمانشاه ۱۶۰۰ نیرو کم دارد که آمار قابل تاملی است و چنانچه این کمبود رفع شود، بدون شک تحولی رو به جلو در حوزه های مختلف خصوصا حوزه خدماتی رخ می دهد.

دولتشاهی گفت: طبق آمار معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری کرمانشاه تعداد نیروهایی که در شهرداری جذب شده اند بسیار کمتر از نیروهایی بوده اند که از مجموعه به دلایل مختلفی همچون بازنشستگی و… خارج شده اند و در واقع نیرویی اضافه بر چارت و استانداد سازمانی نه تنها وجود ندارد، بلکه در بسیاری از قسمت ها کمبود هم داریم.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه  گاها مطالبی در خصوص  جابجایی نیروها در شهرداری از سوی برخی از اعضای شورای اسلامی شهر مطرح می‌شود افزود: تنها ۶۸ نفر از نیروهای بخش کارگری به دلایلی از جمله کمبود به سایر قسمت ها همچون نگهبانی و آتش نشانی منتقل شده‌اند که این موضوع هم برای رفع چالش موجود و ارتقای کیفیت کاری در آن بخش ها بوده است.

وی تصریح کرد: البته معاونت برنامه ریزی شهرداری با شورای اسلامی شهر در حال رایزنی و همفکری است تا درباره وضعیت ماندگاری و یا بازگشت مجدد این ۶۸ نفر تصمیم نهایی اخذ شود.

دولتشاهی گفت: شهر کرمانشاه یازده هزار هکتار مساحت دارد و برای خدمات رسانی بهتر و حل تمام مشکلات به تجهیزات، منابع و نیروی انسانی بسیار وسیعی نیاز است.

به دور از ایجاد تنش و حاشیه برای آبادانی کرمانشاه در کنار هم باشیم

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی شهرداری، دولتشاهی گفت: تمام تلاش مجموعه شهرداری این است که کیفیت ارائه خدمات در شهر ارتقا پیدا کند و در این راه به همراهی و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر نیاز است.

وی افزود: شهردار کرمانشاه در جلسات خود بارها خطاب به نیروهای شهرداری بر این موضوع تاکید داشته و یادآور شده اند که شهرداری و شورای اسلامی شهر باید به دور از هرگونه تنش و حاشیه‌ای در کنار یکدیگر بوده و تنها هدفشان خدمت به جامعه شهروندی باشد.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: تنها کسانی که می‌توانند مشکلات کرمانشاه را رفع و باعث پیشرفت شهر شوند ساکنان آن هستند و قطعا در این راه به مشارکت، همفکری و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان نیاز است.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.