سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Thursday, 30 May , 2024
امروز : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ - 23 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 2295
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵ |
شهردار کرمانشاه:

۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح گردشگری برای کرمانشاه تعریف کرده‌ایم

شهردار کرمانشاه با تاکید بر لزوم توسعه گردشگری شهری در کرمانشاه، از تدوین هشت هزار میلیارد تومان طرح گردشگری برای شهر خبر داد.
۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح گردشگری برای کرمانشاه تعریف کرده‌ایم

به گزارش کرمانشاه امروز؛ شهردار کرمانشاه با تاکید بر لزوم توسعه گردشگری شهری در کرمانشاه، از تدوین هشت هزار میلیارد تومان طرح گردشگری برای شهر خبر داد.

نادر نوروزی در نشست خبری امروز با بیان اینکه کرمانشاه با انباشت عقب ماندگی در حوزه های مختلف مواجه است، گفت: این شرایط موجب شده که نتوانیم در کوتاه مدت تحول اساسی را در شهر رقم بزنیم.

وی افزود: خلاصی از این عقب ماندگی ها زمان بر است و همه باید در کنار شهرداری پای کار باشند.

افتتاح تقاطع سپاه؛ به زودی

نوروزی در ادامه در تشریح روند اجرای پروژه های شهری، از پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصدی تقاطع غیرهمسطح سپاه خبر داد و افزود: زمان لازم برای اجرای این تقاطع ۲۴ ماه و حداقل ۱۸ ماه بود، اما ما توانستیم یک رکورد را به ثبت رسانده و این تقاطع را در هشت ماه احداث کنیم.

وی با اشاره به نصب روزشمار در محل اجرای این پروژه و اعلام تاریخ افتتاح آن در ۳۱ خرداد امسال گفت: این کار برای تسریع در روند اجرای پروژه بود که خوشبختانه جواب داد و نهایتا پروژه با دو تا سه ماه تاخیر افتتاح می شود.

نوروزی در خصوص تاریخ دقیق افتتاح این پروژه به بیان واژه “به‌زودی” اکتفا کرد.

مطالعه پروژه شهربازی به اتمام رسیده/ تله کابین؛ همچنان چشم انتظار نظر مسئولان میراث فرهنگی

شهردار کرمانشاه در ادامه در خصوص وعده ساخت سه مرکز تفریحی (شهربازی، تله کابین و ساخت مراکز تفریحی در پارک سراب قنبر) در کرمانشاه و اینکه قرار بود فاز اول پروژه شهربازی امسال افتتاح شود گفت: افتتاح به معنی بهره برداری نیست و به معنی شروع اجرای پروژه است.

وی گفت: این پروژه در اختیار سرمایه گذاری بود که برای این کار صلاحیت نداشت و در همین راستا به دنبال خلع‌ید او بودیم که رای آن را هم گرفتیم.

نوروزی گفت: همزمان با این موضوع فاز اول پروژه که همان طراحی و مطالعه پروژه است را پیش بردیم و الان مشخص است که چقدر سرمایه گذاری نیاز دارد و چه کارهایی باید در آن انجام شود و عملا به وعده خود عمل کرده و فاز اول پروژه را انجام داده ایم.

شهردار کرمانشاه گفت: در حال حاضر سرمایه گذارانی هم برای این پروژه پای کار هستند و امیدواریم به مرحله عقد قرارداد با یکی از سرمایه گذاران رسیده و کار اجرایی آن را شروع کنیم.

نوروزی گفت: در خصوص تله کابین هم، کار پروژه به دلیل مشکلات میراثی متوقف مانده و هم اکنون با سه بخش پایگاه جامع تاقبستان، مرکز پژوهش های وزارت میراث فرهنگی و اداره کل میراث فرهنگی استان در حال مذاکره هستیم، اما به نتیجه ای نرسیده ایم.

وی افزود: اگر موافقت اصول میراث فرهنگی صادر شود می توانیم کار پروژه را در کوتاه مدت شروع کرده و یک مرکز تفریحی مناسب برای مردم کرمانشاه ایجاد کنیم.

شهردار کرمانشاه گفت: در خصوص پارک سراب قنبر هم ۱۰ هکتار درختکاری انجام شده و سرمایه گذار در این پروژه فعال است.

نوروزی گفت: قرار است ۳۱۶ هکتار هم در محدوده اطراف پارک سراب قنبر از طریق منابع طبیعی به شهرداری کرمانشاه واگذار شود تا بتوانیم این محدوده را هم به پارک جنگلی در جنوب شهر تبدیل کنیم.

۲۰ درصد معابر شهر امسال آسفالت می شود/ افتتاح ۴ معبر جدید به پاییز موکول شد

شهردار کرمانشاه در ادامه به پروژه های آسفالت معابر شهر اشاره و تصریح کرد: سال گذشته ۲۰۰ هزار تن آسفالت در معابر و خیابان های شهر ریخته شده و عملا ۲۰ درصد کار عمران و بازسازی معابر و خیابان های شهر در همان سال انجام شد.

وی افزود: در این سال ۱۰۳ خیابان و بیش از ۱۰۰۰ کوچه در شهر کرمانشاه که دارای مشکل بودند آسفالت شد.

وی افزود: امسال هم برنامه داریم این روند را ادامه داده و ۲۰ درصد دیگر از معابر  و خیابان های شهر را آسفالت کنیم.

نوروزی گفت: با این روند طی یک دوره پنج ساله عمران و بازسازی خیابان ها و معابر شهر از نظر آسفالت و جدول کامل می شود.

شهردار کرمانشاه در خصوص ساخت و احداث معابر شهری هم بااشاره به در دست اجرا بودن چهار پروژه گفت: یکی از این معابر، معبر بلوار الهیه است که شهرک ولایت را از بن بست خارج می‌کند.

وی افزود: معبر دیگر انتهای زیباشهر به شهرک صادقیه را وصل کرده و در نتیجه بار ترافیکی میدان فردوسی را کم می کند.

نوروزی گفت: معبر دیگر شهرک امام خمینی (ره) را به شهرک مهدیه(دره دراز) وصل کرده و معبر چهارم هم انتهای محلات جعفرآباد و ملاحسینی را به بزرگراه شهید دایی پور متصل می کند.

وی در خصوص وعده افتتاح این چهار معبر در نیمه مرداد امسال گفت: این چهار معبر هم اکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پاییز امسال به بهره برداری می رسند.

“فیروزه” چشم انتظار آمدن سرمایه گذار/ ۳۰ اتوبوس جدید شهریور تحویل شهرداری می شود

نوروزی در خصوص سرنوشت پروژه مجتمع تجاری فیروزه هم گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت هفت هزار متر و با زیربنای ۵۷ هزار مترمربع در دل بازار شهر واقع شده و از موقعیت بسیار خوب تجاری برخوردار است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات با شریک بخش خصوصی، پروژه چندسالی است متوقف شده و قرار است سهم حدود ۱۵ درصدی این شریک را بخریم تا بتوانیم پروژه را تعیین تکلیف کنیم.

نوروزی گفت: برای این پروژه فراخوان سرمایه گذار داده ایم و قرار است اگر سرمایه گذاری پای کار آمد، هزینه تکمیل آن را پرداخت کند و ما از پروژه به او سهم بدهیم.

شهردار کرمانشاه در ادامه در خصوص آخرین روند تحویل ۱۰۸ اتوبوس خریداری شده برای ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری کرمانشاه گفت: از این تعداد ۴۰ دستگاه تحویل استان شده و ۳۰ دستگاه دیگر هم قرار است تا پایان شهریور ماه تحویل می‌شود.

نوروزی گفت: کارخانه سازنده این اتوبوس ها که برای تمام کلانشهرها اتوبوس تولید می کند، تحت تحریم قرار گرفته و همین امر روند کار را کند کرده است.

این مسئول گفت: در حال حاضر آموزش رانندگان برای این استفاده از این اتوبوس ها در حال انجام است و این خودروها قرار است عمدتا در مسیرهای شهرک های حاشیه‌ای فعالیت کنند.

تولید روزانه ۷۵۰ تن زباله در کرمانشاه/ از زباله ها کود تولید می کنیم/ ۵۰۰ کارگر برای رفت و روب شهر کم داریم

شهردار کرمانشاه در ادامه با اشاره به تولید روزانه ۷۵۰ تن زباله در شهرکرمانشاه گفت: کرمانشاه اولین شهری است که کارخانه بازیافت دارد و در این کارخانه از زباله، کود تولید می‌کنیم.

وی افزود: کودهای تولیدی مورد تایید جهادکشاورزی است و قرار است آن را به فروش برسانیم.

وی با اشاره به ارزشمند بودن زباله های تولیدی و لزوم بازیافت آنها، از اجرای طرح پایلوت جمع آوری زباله از درب منزل و طرح تفکیک از مبدا خبر داد و افزود: با انجام این کار عملا از پدیده ای به نام “زباله گردی” نجات پیدا می کنیم.

وی افزود: این طرح پس از اجرای پایلوت، فاز به فاز در تمام سطح شهر اجرایی می شود.

نوروزی گفت: با این اقدامات در حال حاضر در بحث جمع آوری و بازیافت زباله مشکل چندانی نداریم و مشکل ما هم اکنون بحث رفت و روب شهر است که با کمبود نیرو مواجهیم.

وی به کمبود نیروی انسانی در بدنه شهرداری کرمانشاه اشاره کرد و افزود: بر اساس استانداردها به ازای هر هزار نفر جمعیت شهری شش نفر نیرو (دو کارمند و چهار کارگر) نیاز داریم که با توجه به این استاندارد کمبود نیرو داریم بویژه در بخش کارگری.

وی تصریح کرد: کرمانشاه یازده هزار هکتار است که رفت و روب آن نیازمند نیروهای بسیار در حوزه خدمات شهری است و عملا در این زمینه ۵۰۰ کارگر کمبود نیرو داریم.

نوروزی گفت: علاوه بر این در برخی حوزه های شهرداری با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم.

معابر کرمانشاه جوابگوی ۴۰۰ هزار خودرو نیست/ ۸۰۰۰ میلیارد تومان طرح “گردشگری” برای شهر تعریف کرده ایم

شهردار کرمانشاه در بخش دیگر صحبت هایش به مشکلات ترافیکی شهر هم اشاره کرد و افزود: سطح معابر شهر با تعداد خودروها همخوانی ندارد و همین امر موجب شده کرمانشاه نیز مانند دیگر کلانشهرها با معضل ترافیک مواجه شود.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰۰ هزار خودرو در سطح کرمانشاه تردد دارند که از شهرستان ها و استان های همجوار به کرمانشاه می آیند و ترافیک را برای این شهر رقم زده اند.

شهرداری کرمانشاه گفت: ساخت تقاطع سپاه در جهت رفع ترافیک شدید در محدوده میدان سپاه در دستور کار قرار گرفت که در مراحل انتهایی است و قرار است برای گره ترافیکی در مسیر جنوب به شمال بر روی پل قره سو یک پل احداث شود که بعد از تقاطع سپاه تمرکز خود را بر احداث این پل خواهیم گذاشت.

نوروزی در خصوص ساماندهی دو رودخانه قره سو و آبشوران هم گفت: بر اساس قانون رسیدگی به مسیل هایی که آب در آنها جریان دارد و حریم آنها برعهده آب منطقه است و ما هم قول می‌دهیم هرکمکی بتوانیم در این زمینه انجام دهیم، اما همه باید به وظایف خود دراین زمینه عمل کنند.

شهردار کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به حوزه گردشگری شهری داشت و گفت: در این زمینه در سازمان سرمایه گذاری شهرداری هشت هزارمیلیارد تومان طرح گردشگری تهیه شده و فراخوان آن را هم داده ایم.

وی افزود: قرار است دو سیتی سنتر که جنبه گردشگری دارد، احداث سود و برای اجرای آنها با یک سرمایه گذار خارجی هم تفاهم نامه امضا کرده ایم.

نوروزی گفت: همچنین احداث یک سرای سنتی را هم در برنامه داریم.

شهردار کرمانشاه گفت: اخیرا هم دو هتل بوتیک در کرمانشاه افتتاح شده که در صدور مجوزهای آن کمک کرده ایم، چرا که معتقدیم گردشگری شهری یک کار بین بخشی است و همه باید دراین زمینه سهم خود را پرداخت کنند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.