سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Sunday, 14 April , 2024
امروز : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ - 6 شوال 1445
شناسه خبر : 2228
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۷ |

کلافِگی کرمانشاهیان پشت ترافیک پروژه تقاطع میدان سپاه

طولانی شدن روند احداث تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه و عدم افتتاح آن در موعد وعده داده شده و ترافیک سنگینی که در برخی ساعات روز در محدوده این پروژه ایجاد می‌شود، شهروندان کرمانشاهی را کلافه کرده است.
کلافِگی کرمانشاهیان پشت ترافیک پروژه تقاطع میدان سپاه

بهع گزارش کرمانشاه امروز؛ طولانی شدن روند احداث تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه و عدم افتتاح آن در موعد وعده داده شده و ترافیک سنگینی که در برخی ساعات روز در محدوده این پروژه ایجاد می‌شود، شهروندان کرمانشاهی را کلافه کرده است.

 فروردین سال گذشته بود که نادر نوروزی شهردار کرمانشاه با اشاره به پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه، اعلام کرد، این پروژه با انجام کار فشرده نهایتا ظرف ۱۲ تا ۱۵ ماه به بهره برداری می‌رسد.

شهردار کرمانشاه آبان همان سال هم با اعلام اینکه پیشرفت پروژه به ۳۰ درصد رسیده، از سرعت گرفتن اجرای آن خبر داد و گفت: کار این پروژه در سه جبهه کاری شامل حفاری شمع‌ها و اجرای فونداسیون، پایه‌گذاری پل در قسمت‌های شمال و جنوب و تولید قطعات پیش ساخته عرشه(سگمنت) فعال است تا پروژه زودتر از برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری برسد.

نوروزی متعاقب آن در نشستی با مدیران خبرگزاری های استان با اشاره به وضعیت پروژه تقاطع غیرهمسطح و سرعت گرفتن اجرای این پروژه، عنوان کرد: به زودی برای این پروژه روزشمار نصب خواهیم کرد تا مردم بدانند چه زمانی افتتاح خواهد شد. ضمن اینکه کار در این پروژه دو و یا حتی سه شیفته خواهد شد تا هرچه زودتر تکمیل شود.

نوروزی با بیان اینکه تمام تلاش خود را خواهیم کرد این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شود و نوعی رکورد در اجرای این پروژه را به ثبت برسانیم، افزود: دنبال می‌کنیم تا این تقاطع را اردیبهشت سال آینده تحویل دهیم.

شهردار کرمانشاه، دی ماه سال گذشته هم در اظهار نظری جدید با اشاره به نصب تابلوی زمان افتتاح در محل پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه، گفت: این پروژه ۳۱ خرداد سال آینده افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر اجرای این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اظهار کرد: با توجه به محاسبات صورت گرفته، اگر با حداکثر توان کار کنیم این پروژه نهایتا ۳۱ خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

اما ظاهرا سقوط جرثقیلی که در محل پروژه مشغول کار بوده، در تعطیلات نوروزی این محاسبات را به هم می‌زند، به گونه‌ای که پروژه ۳۱ خرداد به افتتاح نمی‌رسد و این بار وعده جدیدی برای افتتاح آن داده می‌شود.

شهردار کرمانشاه ۲۱ خرداد ماه در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه تقاطع سپاه، با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی این پروژه گفت: این پروژه قرار بود پایان خرداد ماه به بهره‌برداری برسد که سقوط جرثقیل افتتاح این پروژه را به تاخیر انداخت. با این حال این پروژه در نهایت در تیرماه افتتاح خواهد شد.

اما حالا با پایان تیر ماه، باز هم خبری از افتتاح این پروژه نیست و مردمی که از این نقطه شهر عبور می‌کنند مجبورند در این روزهای گرم پشت ترافیک سنگینی بمانند که به‌واسطه اجرای این تقاطع ایجاد و به دلیل عدم افتتاح آن در موعد وعده داده شده، طولانی شده است.

کلافِگی کرمانشاهیان پشت ترافیک پروژه "تقاطع میدان سپاه"

۸ ماه است ترافیکِ “تقاطع سپاه” کرمانشاهی‌ها را کلافه کرده/ شهرداری زودتر پروژه را تکمیل کند

طولانی شدن روند اجرای این پروژه گلایه برخی مسئولان مربوطه را نیز به همراه داشته و رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان کرمانشاه با اشاره به ترافیک شدید در محدوده تقاطع غیرهمسطح در حال احداث سپاه در بسیاری ساعات روز، از مسئولان شهرداری خواست تا هرچه سریع‌تر این تقاطع را تکمیل کنند.

سرهنگ حجت‌الله عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم تکمیل هرچه سریع‌تر پروژه تقاطع سپاه، گفت: این پروژه مدتی متوقف بود، اما از سال گذشته مجددا فعال شد و با فعال شدن دوباره آن، محدودیت‌هایی جهت تردد در اطراف پروژه ایجاد شد.

وی افزود: مسئولان شهرداری وعده دادند که این پروژه ۳۱ خرداد ماه امسال افتتاح می‌شود و حتی تابلوی تاریخ افتتاح پروژه را هم نصب کردند، اما متاسفانه حالا با گذشت یک ماه از این تاریخ، هنوز پروژه کامل نشده و آماده افتتاح نیست.

عزیزی گفت: آنطور که از ظاهر پروژه مشخص است به نظر می‌رسد تا دو ماه دیگر هم این پروژه افتتاح نشود، البته مسئولان شهرداری طبق قول جدیدی که داده‌اند قرار است در همین مرداد ماه پروژه را به بهره‌برداری برسانند.

رییس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه با اشاره به ترافیک سنگین در محدوده احداث این تقاطع گفت: در بسیاری از ساعات روز در این محدوده ترافیک داریم که در ساعات اول صبح، ظهر و غروب تشدید می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه این ترافیک همه را کلافه کرده افزود: برای کنترل این ترافیک چراغ راهنمایی هم نصب کردیم اما افاقه نکرد. مجبور شده‌ایم در برخی ساعات که ترافیک سنگین است تعدادی از نیروهای راهور را جهت مدیریت ترافیک در محل تقاطع مستقر کنیم.

رییس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه از مسئولان شهرداری خواست تا سرعت کار در پروژه را بالا برده و این پروژه را هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسانند.

شهرداری هر چه زودتر تقاطع غیرهمسطح “سپاه” کرمانشاه را تکمیل کند

محمدجواد خجسته مدیرکل دفتر فنی استانداری هم با اشاره به روند اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح “سپاه” کرمانشاه که بر اساس روزشماری که در این پروژه نصب شده بود باید تا پایان خرداد به بهره‌برداری می‌رسید، گفت: اجرای هر چه زودتر این پروژه مطالبه شورای ترافیک نیز هست و در نشست هفته قبل شورای ترافیک مصوب کردیم این پروژه سریع‌تر اجرایی شود.

وی ادامه داد: آنچه که شهرداری به عنوان دلیل تاخیر در اجرای این تقاطع اعلام کرد این بود که در ایام نوروز پلیس اجازه حمل جرثقیل مورد نیاز این پروژه را نداده و همین امر روند کار را حدود ۲۵ روز به تاخیر انداخته است. در نهایت نیز مقرر شد تا پایان تیر ماه شاهد افتتاح این تقاطع باشیم که متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری کرمانشاه با بیان اینکه تمام تاکید ما اتمام هرچه زودتر این پروژه است، یادآور شد: به صورت مستمر پیگیر تسریع در اجرای تقاطع غیرهمسطح سپاه هستیم و مکاتبات متعددی را نیز در این زمینه انجام داده‌ایم.

خجسته پیشرفت فیزیکی کنونی تقاطع سپاه را حدود ۹۵ درصد اعلام و اظهار کرد: چنانچه شهرداری با جدیت پای کار باشد، می‌تواند ظرف مدت ۱۰ تا ۱۵ روز کار را به اتمام برساند.

وی از پیامدهای ترافیکی اجرای این پروژه که در برخی از ساعات روز قابل توجه می‌شود نیز یاد کرد و ادامه داد: متاسفانه عملکرد شهرداری کرمانشاه در زمینه ترافیک نه تنها در این پروژه بلکه در سایر بخش‌های شهر نیز چندان مناسب نیست و بارها در جلسات شورای ترافیک و کمیته فنی ترافیک نیز تاکید کرده‌ایم که شهرداری باید موضوع ترافیک شهر را بیشتر مورد توجه قرار دهد.

حالا همه منتظرند ببینند این تقاطع نهایتا چه زمانی افتتاح می‌شود و چشم انتظاری‌شان برای پایان ترافیک این محدوده چه زمانی به پایان می‌رسد؟

شهروندان کرمانشاهی انتظار دارند شهرداری با سه شیفته کردن کار در این پروژه، سرعت بیشتری به آن ببخشد و زمان اجرای آن را کوتاه‌تر کند. انتظاری که بی‌جا هم نیست.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.