سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Saturday, 13 April , 2024
امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ - 5 شوال 1445
شناسه خبر : 2197
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸ |
شهردار کرمانشاه:

میراث فرهنگی تکلیف ما را در پروژه تله‌کابین مشخص کند

شهردار کرمانشاه با اشاره به مشکلات میراثی پروژه تله کابین کرمانشاه، از مجموعه میراث فرهنگی خواست تا تکلیف شهرداری کرمانشاه در زمینه اجرای این پروژه را مشخص کند.
میراث فرهنگی تکلیف ما را در پروژه تله‌کابین مشخص کند

به گزارش کرمانشاه امروز؛ شهردار کرمانشاه با اشاره به مشکلات میراثی پروژه تله کابین کرمانشاه، از مجموعه میراث فرهنگی خواست تا تکلیف شهرداری کرمانشاه در زمینه اجرای این پروژه را مشخص کند.

نادر نوروزی در نشست استاندار با مجموعه سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه، با اشاره به مشکلات میراثی پروژه تله کابین گفت: این پروژه چندسال پیش با ایراداتی از سوی میراث فرهنگی مواجه شد که در نهایت مقرر شد با قدری جابجایی ایستگاه ابتدایی آن در ابتدای پارک کوهستان و در کنار بیمارستان امام حسین (ع) واقع شود.

وی افزود: با توجه به این تغییرات سرمایه گذار پای کار آمده و از ۱۲ پایه پروژه در یک مسیر ۱۱۵۰ متری، هشت پایه آن احداث شد که باز هم میراث مخالفت کرده و اجازه ادامه کار را نداد.

نوروزی گفت: این بار مجموعه میراث فرهنگی عنوان کردند که خط از محدوده پارینه سنگی عبور می کند و پژوهشگاه میراث فرهنگی این بار مسیر خط پروژه را از محدوده پارینه سنگی جدا کرد.

وی افزود: ایستگاه پایانی مجموعه هم ۳۰ هکتار بود که با محدودیت های صورت گرفته به ۶.۶ هکتار تقلیل پیدا کرد.

شهردار کرمانشاه گفت: با اعلام این محدودیت ها هنوز میراث فرهنگی تکلیف ما را مشخص نکرده که بتوانیم این پروژه را ادامه دهیم.

نوروزی گفت: متاسفانه در این زمینه ما با یک مجموعه طرف نیستیم و میراث فرهنگی استان، پایگاه جامع تاقبستان و پژوهشکده میراث فرهنگی هر کدام جداگانه اعمال نظر کرده و نظراتشان با هم مغایرت دارد که موجب سردرگمی ما شده است.

وی افزود: انتظار ما از مسئولان میراث فرهنگی این است که هرچه سریعتر تکلیف ما در این زمینه مشخص کنند.

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه هم پس از شنیدن این صحبت ها و تشریح جزییات محل اجرای پروژه و اسناد مربوط به آن از شهردار کرمانشاه خواست طی جلسه ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان نقاط مسئله‌دار آن را مطرح کرده و به یک جمع بندی در این زمینه برسند تا در هفته آینده این موضوع در جلسه‌ای با حضور وزیر میراث فرهنگی مطرح شده و برای آن چاره اندیشی شود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.