سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Sunday, 14 April , 2024
امروز : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ - 6 شوال 1445
شناسه خبر : 2038
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳ |
در صورت تامین اعتبار

ریل گذاری فاز اول قطار شهری کرمانشاه امسال تمام می‌شود

شهردار کرمانشاه از پایان ریل گذاری فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری خبر داد.
ریل گذاری فاز اول قطار شهری کرمانشاه امسال تمام می‌شود

به گزارش کرمانشاه امروز؛ شهردار کرمانشاه از پایان ریل گذاری فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری خبر داد.

نادر نوروزی در نشست استاندار با مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر کرمانشاه پیرامون مشکلات پروژه قطار شهری گفت: این پروژه در ابتدا به صورت منوریل بود و در سال ۱۳۹۳ به قطار سبک شهری تغییر پیدا کرد.

وی افزود: تاکنون هزینه سنگینی برای اجرای این پروژه و ساخت ستون های آن صرف شده و نمی توان این پروژه را متوقف و یا رها کرد.

نوروزی گفت: در همین راستا تلاش کرده ایم تا با کاهش هزینه ها و کم کردن تعداد ایستگاه ها،  بتوانیم این پروژه را با اعتبار کمتری اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه این پروژه با اعتبارات دولتی به تنهایی قابلیت اجرایی شدن ندارد گفت: در آخرین سفر هیات دولت به استان، ۱۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شد که قرار است طی سه سال و هرسال ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شود.

وی افزود: با اعتبارات تخصیص یافته در حال حاضر ۴۲۵ میلیارد تومان ریل خریداری شده و ریل گذاری پروژه با پیشرفت ۱۰ درصدی درحال اجرا است.

نوروزی گفت: اگر اعتبارات به موقع تامین شود، ریل گذاری فاز اول پروژه تا پایان سال به اتمام می رسد و واگن و قطار هم از طرف دولت برای پروژه تامین می شود.

وی به پیشرفت فاز دوم پروژه هم اشاره کردو افزود: در فاز دوم حفر تونل از سه راه ۲۲ بهمن تا میدان آزادی به پایان رسیده و در حال حرکت از میدان آزادی به سمت چهارراه مدرس به طول ۱۸۰۰ متر هستیم که ۱۴۰ متر از این مسیر باقی مانده است.

نوروزی گفت: در ادامه مسیر، حفر تونل از چهارراه مدرس به سمت میدان فردوسی به طول ۳۲۰۰ متر انجام خواهد شد.

وی افزود:  استفاده از دستگاه TBM در این مسیر بسیار سخت است، بنابراین به ناچار با استفاده از بیل مکانیکی روزانه یک تا ۱.۵ متر تونل حفاری کرده و جلو می رویم.

شهردار کرمانشاه گفت: برای تسریع کار برنامه داریم هشت جبهه کاری باز کرده و بتوانیم روزانه بیش از هشت متر حفاری داشته باشیم.

نوروزی با بیان اینکه امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق مشارکت به پروژه اختصاص پیدا کرده و گفت: در تلاش هستیم با این اعتبارات فاز روگذر را تمام کرده و حفر تونل را همزمان ادامه دهیم.

شهردار کرمانشاه با اشاره به مشکلات اعتباری این پروژه، گفت: باید تلاش کنیم این کمبود اعتبارات به هر طریق جبران شود تا پروژه سرعت بگیرد.

وی گفت:  هزار میلیارد تومان از دستگاه های دولتی طلب داریم که پرداخت آن می تواند کمک خوبی به تامین اعتبارات پروژه قطار شهری کرمانشاه باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.