سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Wednesday, 29 May , 2024
امروز : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ - 22 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 1926
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹ |
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه:

آغاز عملیات سم‌پاشی درختان نارون شهر کرمانشاه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از آغاز عملیات سم‌پاشی درختان نارون سطح شهر کرمانشاه بر علیه سوسک ‌برگ ‌خوار نارون خبر داد.
آغاز عملیات سم‌پاشی درختان نارون شهر کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه امروز؛ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از آغاز عملیات سم‌پاشی درختان نارون سطح شهر کرمانشاه بر علیه سوسک ‌برگ ‌خوار نارون خبر داد.

نظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه؛ مهندس کامجو غلامی اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی کارشناسان این سازمان از درختان نارون سطح شهر و مشاهده‌ حشرات نر و ماده سوسک برگ‌خوار نارون، عملیات سم‌پاشی درختان مذکور با همکاری مناطق هشت‌گانه شهرداری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: عملیات سم‌پاشی بر علیه درختان نارون با سم کلرپیریفوس به نسبت ۱.۵ لیتر در هزار لیتر آب صورت می‌گیرد که علاوه بر سوسک برگ‌خوار نارون بر روی آفاتی چون شته‌ها‌ و انواع آفات خاکی و درون گیاهی(ریشه، ساقه و برگ‌ها)، حشره‌های بالدار و دیگر حشره‌های سپردار و چسبناک به گیاهان نیز تاثیر بسزایی دارد و سمپاشی در هر منطقه با نظارت کارشناس گیاه‌پزشکی سازمان بر نحوه‌ ترکیب کردن سموم و نیز نوع سم‌پاشی صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در صورت نیاز و در صورتی که خسارت وارده شدید باشد، مرحله‌ دوم سمپاشی بر علیه سوسک برگ‌خوار نارون در اواسط اردیبهشت‌ماه صورت خواهد پذیرفت و امید است بتوانیم در سال جاری با همکاری مناطق ‌هشت‌گانه نسل این حشره که از مهم‌ترین آفات درختان نارون به شمار می‌آید را از بین ببریم.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: عملیات سم‌پاشی بر علیه آفات درختان نارون سطح شهر از سری برنامه ها و اقدامات مجموعه کلینیک گیاه‌ پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری می باشد که با نظارت مستقیم کارشناسان و مهندسین مربوطه و با همکاری و مشارکت فضای سبز مناطق هشت‌گانه شهرداری در دست اقدام است.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.