سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Thursday, 30 May , 2024
امروز : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ - 23 ذو القعدة 1445
شناسه خبر : 1864
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹ |
شهردار کرمانشاه:

انگیزه‌ام از بازدیدهای میدانی حتی اگر تبلیغاتی باشد، مشکل مردم را رفع می‌کند

برخی عادت به نیت خوانی دارند، اما این را بدانند که انگیزه من هرچه که باشد، حتی اگر تبلیغاتی باشد، در نفس کار که همان حل مشکل مردم و بازدید میدانی از مشکلات شهر است تغییری ایجاد نمی کند.
انگیزه‌ام از بازدیدهای میدانی حتی اگر تبلیغاتی باشد، مشکل مردم را رفع می‌کند

به گزارش کرمانشاه امروز؛ شهردار کرمانشاه در خصوص انتقاد برخی افراد که هدف از بازدیدهای میدانی شهردار را انجام کارهای تبلیغاتی عنوان می‌کنند، گفت: برخی عادت به نیت خوانی دارند، اما این را بدانند که انگیزه من هرچه که باشد، حتی اگر تبلیغاتی باشد، در نفس کار که همان حل مشکل مردم و بازدید میدانی از مشکلات شهر است تغییری ایجاد نمی کند.

نادر نوروزی در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات شهرداری در سال جاری، گفت: کرمانشاه با انباشت عقب افتادگی مواجه است  و هرچه درشهر کار و تلاش شود نمی توان ظرف مدت کوتاهی این عقب افتادگی ها را جبران کرد.

وی افزود: در وهله اول برای کار و اقدام در شهرداری نیاز داریم که شهر را بصورت میدانی بشناسیم و با مردم شهر چهره به چهره گفت و گو کرده و از مشکلات آنها از نزدیک مطلع شویم.

نوروزی گفت: در همین راستا برنامه های دیدار مردمی را به مساجد محلات برده ایم تا بطور مستمر و از نزدیک از وضعیت محلات و مشکلات مردم شهر اطلاع کسب کنیم.

وی در خصوص اینکه برخی این حرکات را کارهای تبلیغاتی می‌دانند، گفت: اولا اینکه اطلاع میدانی از وضعیت موجود شهر و مشکلات آن وظیفه هر مدیری است و بنده توصیه می کنم تمام مدیران این دیدارهای چهره به چهره و بازدید میدانی را داشته باشند، چرا که در همین بازدیدهای میدانی اولویت‌ها بطور دقیق تری مشخص می‌شود.

نرووزی گفت: از طرفی با هر نیتی این کار را انجام دهم در نفس عمل تغییری ایجاد نمی کند و همین که مشکلات از نزدیک رصد شده و گره بسیاری از مشکلات مراجعان حضوری رفع می شود، نیت من آن را تغییر نمی‌دهد.

وی افزود: متاسفانه برخی عادت به نیت خوانی دارند و در حالی که هنوز هیچ کس از آینده اطلاع ندارد به راحتی قضاوت کرده و نظر می دهند، اما من از آینده بی خبرم و فعلا تصمیمی برای آینده ندارم، هرچند ممکن است فردا روزی همه چیز تغییر کرده و تصمیمات دیگری بگیرم.

شهردار کرمانشاه گفت: در مجموع آنچه مهم است نفس کار است که به رفع مشکل مردم منجر می شود، نه نیت و انگیزه من.

آغاز ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه/ ۱۰۰۰ تاکسی نوسازی می شوند

نوروزی در ادامه در تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف شهری گفت: یکی از اولویت های کار ما در شهر توسعه سیستم حمل و نقل عمومی است، چرا که کرمانشاه به عنوان یک کلانشهر به شدت به آن نیاز دارد.

وی افزود: متاسفانه میانگین استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در شهر کرمانشاه حدود ۲٫۵ درصد است، درحالیکه این آمار در کلانشهرها به حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد می رسد.

نوروزی گفت: در همین راستا و برای افزایش استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی خرید اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی را در دستور کار قرار داده و ۱۰۸ دستگاه در این زمینه خریداری کرده ایم.

وی افزود: همچنین ۱۰۰ دستگاه وَن هم برای ناوگان حمل و نقل عمومی خریداری شده است.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد با اضافه شدن این دستگاه ها به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی، میانگین استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی درون شهری کرمانشاه از ۲٫۵ درصد به ۱۵ درصد افزایش می یابد.

وی ازبرنامه ریزی برای نوسازی تاکسی های فرسوده شهر هم خبر داد و افزود: در حال هفت هزار تاکسی در شهر داریم که بسیاری از آنها فرسوده هستند.

وی از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی خبر داد و افزود: برنامه داریم با این اعتبار ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده را نوسازی کنیم.

نوروزی در ادامه از پیگیری راه اندازی فاز اول قطار شهری کرمانشاه هم خبر داد و افزود: در حال حاضر ریل گذاری پروژه شروع شده و هفته آینده با حضور استاندار به صورت رسمی این برنامه اعلام می شود.

وی افزود: با ریل گذاری صورت گرفته ۵٫۵ کیلومتر از مسیر قطار شهری آماده راه اندازی می شود.

۴۰۰ هزار خودرو در شهر کرمانشاه تردد می کنند/ پیگیر ایجاد رینگ ترافیکی در اطراف شهر هستیم

شهردار کرمانشاه به مشکلات ترافیکی شهر اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در همین شهر یک میلیون نفری کرمانشاه ۴۰۰ هزار پلاک کرمانشاه داریم و این یعنی ۴۰ درصد جمعیت شهر خودرو دارند که آمار بسیار بالایی است.

وی افزود: معابر کرمانشاه حقیقتا گنجایش این حجم بالای خودرو را ندارند و همین امر موجب شده بویژه در ساعات بعدازظهر شاهد ایجاد ترافیک در نقاط مختلف شهر باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از این نقاط ترافیکی پارکینگ شهرداری است که روزانه ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر به این محدوده مراجعه می کنند که بسیاری از آنها خودرو دارند و همین امر ترافیک سنگینی در این محدوده رقم زده است.

شهرداری کرمانشاه گفت: با توجه به این حجم تردد روزانه با تردد و توقف حدود چند ۱۰ هزار خودرو در محدوده پارکینگ شهرداری مواجه هستیم و در همین راستا ساخت چندین پارکینگ را در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: یکی از این پارکینگ ها به مساحت دو هزار مترمربع در هفت طبقه در این محدوده احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین راه اندازی هشت پارکینگ طبقاتی را هم در محدوده خیابان مدرس در دستور کار داریم.

شهردار کرمانشاه به سایر برنامه های ترافیکی شهرداری کرمانشاه اشاره کرد و افزود: برای حل معضل ترافیک یکی از اقدامات اساسی ایجاد رینگ ترافیکی در اطراف شهر است که اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در تلاشیم تا با ایجاد این رینگ ترافیک داخل شهر را به اطراف شهر منتقل کنیم.

ساخت تقاطع روگذر “سپاه” در ۱۸۰ روز/ افتتاح؛ پایان خردادماه سال آینده

وی همچنین از ساخت تقاطع ها برای حل مشکلات ترافیکی شهر خبر داد و افزود: در حال حاضر عمده تمرکز بر تقاطع روگذر سپاه است.

وی افزود: این تقاطع مدت ها متوقف بود و دوباره توانستیم با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی آن را فعال کرده و برنامه اجرا و تکمیل آن را در ۱۸۰ روز برنامه ریزی کنیم.

نوروزی گفت: این مهلت ۱۸۰ روزه برای ساخت این تقاطع ۳۱ خرداد ماه به پایان می رسد و عملا ساخت یک روگذر در این مدت یک رکورد محسوب می شود.

شهردار کرمانشاه گفت: بیش از ۱۹۰ سیگمنت این تقاطع در کارگاهی داخل شهر در حال ساخت است و این کار موجب شده صرفه جویی بالایی در ساخت این تقاطع صورت گیرد.

وی افزود: این کارگاه ساخت سیگمنت می تواند در آینده هم نیاز غرب کشور را در این زمینه برطرف کند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.