سعدی
همین نصیحت من پیش گیر و نیکی کن /که دانم پس از مرگم کنی به نیکی یاد
Tuesday, 5 March , 2024
امروز : سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲ - 25 شعبان 1445
شناسه خبر : 1535
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰ |

آشفتگی مدیریتی در وزنه‌برداری کرمانشاه و افول قهرمانی

وزنه‌برداری کرمانشاه این روزها حال و روز خوبی ندارد و رشته‌ای که روزگاری در آن از استانهای سرآمد کشور بودیم، این روزها در سراشیبی افول افتاده و روز به روز هم شرایطش بدتر می‌شود.
آشفتگی مدیریتی در وزنه‌برداری کرمانشاه و افول قهرمانی

به گزارش کرمانشاه امروز؛ وزنه‌برداری کرمانشاه این روزها حال و روز خوبی ندارد و رشته‌ای که روزگاری در آن از استانهای سرآمد کشور بودیم، این روزها در سراشیبی افول افتاده و روز به روز هم شرایطش بدتر می‌شود.

اوضاع وزنه برداری کرمانشاه آنقدر وخیم شده که تنها طی شش ماه اخیر سه مدیر در راس آن قرار گرفته‌اند. علیرضا قهرمانی که خرداد سال ۱۳۹۸ سکان هدایت این هیات را بدست گرفته بود، در تابستان امسال از سمت خود استعفا کرد و کنار رفت.

پس از او رضا سلیم ساسانی به عنوان سرپرست هیات انتخاب شد تا در طی مدت سه ماه سرپرستی‌اش مقدمات برگزاری انتخابات ریاست هیات را فراهم کند، اما او نیز حدود یک ماهی مانده به پایان دوره سرپرستی‌اش از این سمت استعفاد کرد و حالا جایش را به بابک سلیمی داده است.

هرچند که افول وزنه برداری کرمانشاه از سالها پیش شروع شده و پیامدهای آن را اکنون می‌بینیم، اما آشفتگی‌های مدیریتی ماه‌های گذشته هم به بدتر شدن اوضاع دامن زده است.

این شرایط باعث افول وزنه برداری کرمانشاه شده و در حالیکه تا همین یک دهه پیش کوروش باقری، کیانوش رستمی، کیا قدمی، میلاد باقرزاده، میلاد رشیدی، عماد باقری و… از ملی پوشان مطرح وزنه برداری استان بودند، اما این روزها قهرمانان ملی پوش کرمانشاه فقط به دو نفر منحصر شده‌اند، کیانوش رستمی و حافظ قشقایی.

عماد باقری که این روزها پس از چندسال دوری دوباره پا به دنیای قهرمانی گذاشته و حالا در سن ۳۰ سالگی دوباره به عضویت تیم ملی درآمده، ریشه مشکلات وزنه برداری کرمانشاه را اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون وزنه برداری می‌داند.

او در این رابطه گفت: متاسفانه فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان طی سالهای گذشته انتخابات هیات را طوری چینش کرده‌اند تا فرد مورد نظر آنها رای بیاورد. افرادی روی کار آمده‌اند که هیچ سررشته‌ای از وزنه برداری نداشته‌اند و تنها به این دلیل که دارای یک جایگاه سیاسی و اجتماعی هستند آنها را رئیس هیات کرده‌اند تا شاید بتوانند از این طریق پولی به هیات وارد شود که البته این طرح هم شکست خورد.

دارنده سه مدال نقره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نعیم سلیمان اوغلو ترکیه در سال ۲۰۲۲ اضافه کرد: متاسفانه طی سالهای گذشته رئیس هیاتی که سواد این رشته و تجربه کافی در آن را داشته باشند، به چشم ندیده‌ایم و همین کار وزنه برداری کرمانشاه را به این روزها کشانده است.

او یکی دیگر از مشکلات این روزهای وزنه برداری کرمانشاه را فقر مربی بویژه مربیان قهرمان ساز دانست و گفت: از طرفی یک سالن وزنه برداری در مجموعه تختی داریم که آخرین باری که مورد سرقت قرار گرفت، سارقان حدود یک میلیارد تومان تجهیزات آن را به سرقت بردند و از آن زمان هم به دلیل اینکه تجهیزات کافی ندارد، بجز یکی دو ساعت، در باقی ساعت روز تعطیل است.

باقری با بیان اینکه در سالهای گذشته برای وزنه برداری کرمانشاه هیچ استعدادیابی اصولی و پشتوانه سازی صورت نگرفته، گفت: اگر عمر قهرمانی ملی پوشان کنونی کرمانشاه به پایان برسد، مطمئن باشید تا ۲۰ سال آینده شاهد حضور هیچ قهرمان و ملی پوش جدید دیگری از کرمانشاه نخواهیم بود.

او یکی از راه‌های نجات وزنه برداری کرمانشاه از شرایط کنونی‌اش را سیاست گذاری صحیح عنوان کرد و گفت: فقدان سیاست گذاری صحیح، وزنه برداری کرمانشاه را به این روز کشانده است، بنابراین به نظر می رسد برای جلوگیری از سقوط بیشتر چنین راهکاری باید در دستورکار قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.